3 סיבות שהאתר שלכם צריך תעודת SSL

 
SSL, HTTPS, פרוטוקול תקשורת, אבטחת מידע, מונחים אלה תופסים בשנים האחרונות את תשומת הלב של כל מי שגולש ברשת, מסתובב באתרי קניות או מבצע רכישות אונליין. אבל, למרות זאת, מעטים מאד הגולשים (וגם בעלי האתרים) שיודעים מהי תעודת SSL ולמה אתר זקוק לה, במיוחד כאשר מדובר באתר המנהל אינטראקציה כלשהי עם הלקוח.

מהו SSL ומהי תעודת SSL?

SSL (Secure Sockets Layer) הוא פרוטוקול תקשורת שמטרתו להבטיח כי המידע שמכניס לקוח לאתר (מספר תעודת זהות, מספר טלפון, מספר כרטיס אשראי וכן הלאה) ייקלט בשרת כמות שהוא וללא אפשרות של ציתות מצידם של גורמים זדוניים. לא נכנס להסברים טכניים משעממים (למרות שיש לנו J), אבל, במילים פשוטות, SSL, באמצעות הצפנה ברמות שונות, משמש להגנת המידע הרגיש שאתם מזינים באתר ומבטיח שהנתונים שמסרתם לא ישונו או יגיעו לגורמים זדוניים בעת העברתם. תעודת SSL היא האישור המבטיח כי אתר מסוים משתמש בפרוטוקול זה, וכי הנתונים המוזנים באתר או בדף הספציפי מוגנים.
תעודת SSL - מדוע אתר זקוק לה?
כעת, לאחר שהבנו מהי תעודת SSL, הבה נבחן מהן התועלות שלה לאתר:
כי הגולשים מזהים אותה
הוויזואליה נחשבת לאלמנט השולט בעת השימוש שלנו במחשב בכלל, ובפרט, בעת הגלישה שלנו. אנחנו מזהים סמלים באופן בלתי מודע ו"משייכים" אותם לחברות ולחוויות שיש לנו. גם אם הם אינם יודעים בדיוק מה פירושו, גולשים מכירים כיום את סמל ה-SSL, ומזהים אותו עם אבטחת מידע. לכן, אתר המשתמש בתעודת SSL מצטייר בעיני הגולשים כאתר מאובטח, אשר שם את לקוחותיו הגולשים והרוכשים בו בראש סדרי העדיפויות שלו.
כי מנוע החיפוש של גוגל מקדם אתרים המשתמשים בה
תעודת SSL המוטמעת בשרת ומעניקה לאתר כתובת המתחילה ב-HTTPS (במקום ה-HTTP שהכרנו) הפכה לסטנדרט, במידה רבה, בשל נחישותה של גוגל להפוך את הרשת למקום בטוח יותר. הודעתה, כי החל מ-2017, אתרים מאובטחים בדרך זו, גם אם אינם אתרי קניות, יזכו בדירוג מתעדף בתוצאות החיפוש, לא הפתיעה אף אחד, מאחר וזה עולה בקנה אחד עם קו ההתנהלות הכללי שלה. כך שנכון לכיום, אתרים בעלי תעודת SSL מקבלים עדיפות בתוצאות החיפוש על פני אתרים שאינם משתמשים ב-SSL ואינם בעלי תעודה המעידה על כך.
כי זהו הדבר ה"נכון" (מבחינה מוסרית ועסקית) לעשות
התנהלות נכונה מבחינה אישית ועסקית גורסת כי "מה ששנוא עליך, אל תעשה ללקוחותיך". סביר להניח, כי אתם, כלקוחות, לא הייתם מכניסים את פרטיכם לאתר שאיננו בעל תעודת SSL, יתרה מכך, סביר להניח כי לא הייתם רוצים לגלוש באתר שבעליו אינם מגלים רגישות ומחשבה עליכם כגולשים בו. כך בדיוק חשים גולשים המגיעים לאתרכם, במידה והוא איננו משתמש ב-SSL.
 
בשורה התחתונה, מכל כיוון שלא תסתכלו על זה, תעודת SSL היא הצעד נכון עבורכם ועבור האתר שלכם.

קידום אתרים
קידום אתרים
תפריט דף הבית טלפון